Prasa termotransferowa: charakterystyka

Prasa termotransferowa to profesjonalne urządzenie służące do wgrzewania nadruków na płaskie i wypukłe podłoża. Stosuje się w niej końcówki grzejne, których zadaniem jest dokładne przeniesienie nadruku na powierzchnię, bez powstania zagnieceń lub nierówności. Odpowiedni dobór prasy termotransferowej oraz wbudowanej końcówki grzejnej pozwala na naniesienie nadruku na powierzchnie wypukłe, takie jak: talerze oraz kubki, a także powierzchnie płaskie, np. koszulki, płytki ceramiczne, podkładki pod myszki komputerowe, krawaty itp. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien więc być bezpośrednio zależny od funkcji, których oczekujemy, a co najważniejsze - od rodzaju podłoża.

Prasa termotransferowa wielofunkcyjna w ofercie Besteo

W ofercie Besteo znajdują się profesjonalne prasy termotransferowe o bogatej funkcjonalności, m.in. prasy termotransferowe do kubków oraz koszulek. Firma Besteo w swojej ofercie proponuje także prasy termotransferowe automatyczne 5 w 1 firmy SERON, które można stosować na powierzchniach płaskich o różnej średnicy, od czapek o wymiarach 15 x 8 cm do standardowych kubków o średnicy od 7,5 do 9 cm.

Firma SERON

Firma SERON od lat jest liderem polskiego rynku maszyn CNC. Wybór tej marki pozwala na automatyzację produkcji, redukcję jej kosztów poprzez skrócenie czasu obróbki oraz precyzję nanoszenia nadruków. Do innych urządzeń produkowanych przez tę markę zaliczamy: plotery frezujące CNC, frezarki CNC, przecinarki plazmowe oraz plotery laserowe Co2. Wybór prasy firmy SERON daje klientowi duże możliwości konfiguracji urządzenia, a więc jest odpowiedni zarówno dla zakładów przemysłowych, jak i dla mniejszych firm, które nie korzystają ze wszystkich funkcji maszyny.

Wieloformatowe prasy termotransferowe w ofercie Besteo

Do urządzeń proponowanych przez firmę Besteo zaliczamy także prasy termotransferowe wieloformatowe, których końcówki grzejne dostosowane są do wielu rodzajów powierzchni płaskich, które charakteryzują się różnymi wymiarami. Zastosowanie tego typu urządzenia pozwala na naniesienie odpowiedniego nadruku niezależnie od wymiarów powierzchni. Dzięki temu urządzenia te mają bardzo szerokie zastosowanie.

Prasy termotransferowe w ofercie Besteo sprawdzają się w przypadku wielu metod wgrzewania, do których zaliczamy technologię flex, flock, sublimację oraz metodę flex do nadruku

Prasy termotransferowe pozwalają na pracę w temperaturze od 0 do 220 °C, posiadają przesuwne płyty grzewcze, a także sygnalizację dźwiękową komunikującą zakończenie zadania. Czas nagrzania urządzenia do temperatury 200°C to jedynie kilka minut, co w znaczący sposób przyspiesza wykonanie pracy. Waga urządzeń wynosi od 30 do 43 kg.

Zakup pras termotransferowych proponowanych przez firmę Besteo to właściwy wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w branży reklamowej.

Cena pras termotransferowych w ofercie Besteo

Cena pras termotransferowych w ofercie Besteo waha się od 2200 zł (prasa płaska) do 2400 zł (prasa wielofunkcyjna). Gwarancja na urządzenia wynosi 1 rok niezależnie od jego typu, zgodnie z informacjami podanymi przez producenta.

Dobierz prasę termotransferową

SERON prasa wielofunkcyjna 5w1

Prasa termotransferowa 5w1 do wgrzewania w płaskie podłoża ma rozmiar 29 x 38 cm. Zastosowano w niej wymienne końcówki grzejne…

SERON prasa płaska Swing 38x38

Prasa termotransferowa do robienia napisów i oznakowań na przedmiotach płaskich takich jak: - T-shirty, - blachy,…
lub