Czym są plotery tnące stołowe?

W ofercie urządzeń firmy Besteo, które przeznaczone są do druku termotransferowego, znajdują się plotery tnące stołowe. Urządzenia przeznaczone są dla wszystkich, którzy zajmują się profesjonalnie reklamą i grafiką wycinaną z folii samoprzylepnych.

Zasada działania

Plotery to sterowane komputerowo maszyny tnące, których zadaniem jest wycinanie kształtów w arkuszach materiałów miękkich, w tym także w papierze lub folii typu flock i flex. W druku termotransferowym plotery tnące stosuje się jako urządzenia służące do wycinania liter i innych, skomplikowanych kształtów w folii samoprzylepnej, np. nadruków na odzież, materiałów reklamowych, znaków informacyjnych oraz znaków biurowych. Poza poligrafią wykorzystywane są do wycinania w tkaninach elementów ubrań, wykrawania w skórze części obuwia, a także wycinania kształtów w styropianie.

Plotery tnące marki GCC

Firma GCC to tajwański producent urządzeń przeznaczonych do poligrafii oraz druku termotransferowego, takich jak lasery pod grawer gadżetów reklamowych oraz plotery tnące. Urządzenia tej firmy charakteryzują się wysoką jakością oraz korzystną ceną w stosunku do ploterów tnących innych, obecnych na rynku firm, takich jak: Summa, Roland i Graphtec.

Plotery tnące w ofercie Besteo

W ofercie Besteo znajdują się profesjonalne plotery, które służą do wycinania w foliach flex i flock oraz okazyjnego wycinania w foliach magnetycznych o grubości do 0,8 mm, a także uniwersalne urządzenia, które pozwalają na cięcie i rysowanie za pomocą szerokiej gamy funkcji fabrycznych. Do podstawowych funkcji ploterów tnących należących do oferty Besteo zaliczyć można:

  • funkcję automatycznego czytania znaków
  • funkcję wycinania według obrysu, co jest szczególnie istotne w przypadku wycinania naklejek o nieregularnych kształtach oraz wykrawania małych detali
  • funkcję właściwego odczytywania i rozpoznawania znaczników cięcia w przypadku większości programów graficznych, do których zaliczyć można, np. Corel Draw

Plotery tnące należące do oferty posiadają także przyjazny dla użytkownika panel sterowania w języku polskim z wyświetlaczem LCD zapewniającym łatwą i intuicyjną obsługę urządzenia. Wyświetlacz pozwala użytkownikom na kontrolę parametrów pracy plotera. Do tego typu parametrów zaliczamy: offset noża, prędkość cięcia, siłę nacisku noża na podłoże, a także jakość samego cięcia.

Plotery tnące w ofercie Besteo tną wszystkie typy materiałów stosowanych w reklamie, sitodruku, piaskowaniu szkła oraz kamienia.

Gwarancja na urządzenia wynosi 1 rok. Maksymalna szerokość cięcia plotera to 600 lub 610 mm, w zależności od rodzaju urządzenia.

Cena ploterów tnących w ofercie Besteo

Cena ploterów tnących waha się od 5025 zł do 6028 zł netto, w zależności od rodzaju urządzenia oraz jego parametrów. Cena ploterów tnących zależna jest od ich właściwości i jakości cięcia, którą określa się na podstawie jego prędkości oraz nacisku wywieranego na nóż.

Dobierz ploter tnący

GCC ploter tnący Puma III P3-60

Plotery serii PUMA są uniwersalne pozwalające na cięcie oraz rysowanie wybierając odpowiednie narzędzie. Posiada przyjazny dla użytkownika…

GCC ploter tnący Jaguar V61LX

Plotery serii JAGUAR przeznaczone są dla wszystkich zajmujących się profesjonalnie reklamą i grafiką wycinaną z folii samoprzylepnych.…
lub