Czym jest drukarka termotransferowa?

Drukarki termotransferowe to urządzenia służące do druku termotransferowego. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy decydują się na wykonywanie kolorowych nadruków na różnych powierzchniach, m.in. na papierze, na kamieniu, na tkaninach, na ceramice oraz na drewnie. Urządzenie drukujące w technice termotransferowej nazywane jest inaczej drukarką termosublimacyjną.

Zasada działania

Najważniejszym elementem drukarki termotransferowej jest głowica drukująca, która w trakcie druku nagrzewa się do wysokiej temperatury. Temperatura osiągana przez głowicę zależy od rodzaju materiału, na który nanoszony jest nadruk, oraz od wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych. Głowica drukująca przy pomocy taśmy termotransferowej nanosi aplikację na podłoże.

Drukarka termotransferowa w przeciwieństwie do drukarki termicznej pozwala uzyskać wydruk charakteryzujący się wyjątkową trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie promieni UV, wilgoć oraz działanie środków myjących. Drukarka termiczna umożliwia druk monochromatyczny, drukarka termotransferowa – kolorowy. Innym urządzeniem, które stanowi konkurencję dla drukarek transferowych, jest drukarka retransferowa, wykorzystująca bardziej skomplikowany proces w porównaniu do techniki termosublimacji.

Drukarki termotransferowe w ofercie Besteo

Besteo w swojej ofercie posiada drukarki termotransferowe firmy OKI, które pozwalają na dokonywanie nadruków na różnych powierzchniach, w tym na tkaninach i ceramice. Japońska firma OKI jest obecnie jednym z największych na rynku dostawców półprzewodników (np. kabli) oraz producentem drukarek. Do największych osiągnięć firmy zaliczamy produkcję pierwszego w Japonii telefonu w 1881 roku. Drukarki termotransferowe w ofercie Besteo posiadają 24 miesiące gwarancji. W przypadku niektórych urządzeń istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 3 lat po dokonaniu bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.

Firma Besteo umożliwia udział w testach linii produkcyjnej, podczas których przedstawia działanie drukarek oraz przekazuje informacje na temat danych technicznych urządzeń.

Drukarki termotransferowe w ofercie Besteo pozwalają na dokonywanie wydruków w różnych formatach, w tym w najpopularniejszych: A4 i A3, a także w formatach niestandardowych, takich jak banery, fiszki, koperty oraz formaty fotograficzne.

Cena drukarek termotransferowych w ofercie Besteo

Wybierając model drukarki, należy zwrócić uwagę na informację producenta na temat obciążalności sprzętu. Do oferty drukarek termotransferowych Besteo zaliczamy urządzenia, które mogą drukować od 5 000 stron miesięcznie, do takich, które drukują aż 75 000 stron. Cena drukarek termotransferowych w ofercie Besteo.

Cena drukarek termotransferowych w ofercie Besteo zależna jest od modelu drukarki. Koszt zakupu drukarki termotransferowej wynosi od 3121,95 PLN netto do 16 000,00 PLN netto. Niezależnie od modelu oraz ceny drukarki gwarancja na urządzenie wynosi 24 miesiące.

Dobierz drukarkę termotransferową

OKI Pro7411WT (44205445)

Drukarka Pro7411WT A4 z białym tonerem drukuje w każdym kolorze oraz na ciemnych i przezroczystych nośnikach. Innowacyjna technologia…

OKI C712dn (46551102)

C712 to kolorowa drukarka A4, która wyróżnia się szybkim i niezawodnym działaniem oraz wyjątkowo wysoką jakością druku.

OKI C843dn (46468704)

C843 to kolorowa drukarka A3 oferująca wysokiej jakości wydruk w kolorze High Definition w rozdzielczości wydruku 1200 × 1200 dpi tworzy…

OKI Pro6410 NeonColor (44205344)

Drukarka Pro6410 NeonColor A4 pozwala firmom reklamowym wykroczyć poza standardowe spektrum kolorów CMY. Zapewniająca szybki zwrot z…

OKI Pro8432WT (46550721)

Drukarka Pro8432WT A3 z białym tonerem jest przełomem w technologii druku. Zapewnia drukowanie w trwałym, ostrym i jasnym kolorze białym na…
lub